Ministri pravde i zdravlja razgovarali sa delegacijom Evropskog komiteta za sprečavanje mučenja i nečovečnih ili ponižavajućih kazni ili postupaka
Ministar pravde Nenad Vujić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar sastali su se danas sa predstavnicima delegacije Evropskog komiteta za sprečavanje mučenja i nečovečnih ili ponižavajućih kazni ili postupaka, koja boravi u poseti Republici Srbiji.
Sastanku, koji je upriličen u prostorijama Ministarstva pravde, prisustvovali su i predstavnici Uprave za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde, zatim predstavnici Ministarstva zdravlja, Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Ministarstva za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, kao i direktor Klinike za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" u Beogradu dr Nenad Bjelica i direktorka Klinike za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu u Beogradu prof. dr Jelena Đorđević.
Republika Srbija je članica Konvencije o sprečavanju mučenja i nečovečnih ili ponižavajućih postupaka i kažnjavanja Saveta Evrope.